Trener Krawiec poprowadzi juniorów Chełmianki

Od soboty 10 lipca br. trenerem drużyny juniorów ChKS Chełmianka jest były zawodnik tego klubu, Andrzej Krawiec. Popularny „Sanchez” dostał zadanie budowy zespołu.

Drużyna juniorów starszych Chełmianki występuje w I Lidze Wojewódzkiej. Dotąd prowadził ją Jan Konojacki, który od nowego sezonu będzie szkoleniowcem Kłosa Gmina Chełm. – Trenerowi Konojackiemu podziękowaliśmy za jego kilkuletnią pracę z drużyną juniorów, podczas której dwukrotnie uzyskał awans do ligi makroregionalnej – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki.

Nowym szkoleniowcem zespołu juniorów został Andrzej Krawiec, były piłkarz chełmskiego klubu. Do dziś kibice Chełmianki uważają, że żaden jeszcze zawodnik, który reprezentował biało-zielone barwy, nie miał tak ułożonej lewej nogi, jak popularny „Sanchez”, który wiele goli strzelił z rzutów wolnych.

– Szukaliśmy trenera z Chełma, który chce się rozwijać, ale również ma doświadczenie w pracy z młodzieżą. Andrzej Krawiec od lat szkoli adeptów futbolu w Niedźwiadku, a w minionej rundzie pracował u nas z juniorami młodszymi i cieszymy się, że przyjął naszą propozycję. To ambitny szkoleniowiec, który stawia sobie cele i krok po kroku je realizuje – podkreśla prezes Chełmianki.

Przed nowym trenerem zespołu juniorów działacze chełmskiego klubu stawiają cel budowy drużyny. – Nie ma co ukrywać, w poprzednich latach kadrowo drużyna juniorów starszych wyglądała zdecydowanie lepiej. Trener Krawiec ma za zadanie zbudować ten zespół, oprzeć go na graczach z roczników 2003, 2004 i 2005 oraz powoli wprowadzać chłopców z rocznika 2006. Poszukać też zdolnych zawodników w regionie i przekonać ich do gry w naszym klubie. Marzy się nam, byśmy za dwa, albo trzy lata znów skutecznie powalczyli o makroligę, a może coś więcej – mówią działacze Chełmianki.

Andrzej Krawiec posiada licencję trenerską UEFA A, która upoważnia go nawet do prowadzenia zespołów w III lidze. Pracę w Chełmiance będzie łączył z trenowaniem zespołu trampkarzy starszych (rocznik 2007) w Niedźwiadku Chełm. Jak sam mówi, w tej drużynie jest wielu młodych zawodników, którzy dobrze rokują i za trzy, cztery lata mogą skutecznie pukać do pierwszej drużyny ChKS Chełmianka. Jego zespół trampkarzy starszych również będzie występował w lidze wojewódzkiej. Chełmianka od kilku lat współpracuje z Niedźwiadkiem, który szkoli dzieci i młodzież do wieku trampkarza starszego, a następnie przekazuje zawodników do ChKS.

Drużyna juniorów Chełmianki treningi ma wznowić w czwartek 15 lipca. Na piątek 16 lipca godz. 10.00 trener Krawiec zaprasza wszystkich chłopców z roczników od 2003 do 2007 chętnych do gry w Chełmiance na testy. Odbędą się one na Stadionie Miejskim przy ul. I Pułku Szwoleżerów. Przyjść może każdy, kto lubi grać w piłkę, nie boi się ciężkiej pracy na treningach, chciałby się rozwijać, a w przyszłości marzy o założeniu seniorskiej koszulki w biało-zielonych barwach. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here