Trener Roman Blonka narzekać nie powinien

W ostatnim meczu kontrolnym piłkarze Ruchu Izbica przegrali w sobotę w Starym Zamościu z Omegą 0:2. Mimo porażki w generalnym sprawdzianie przed startem rundy wiosennej chełmskiej klasy okręgowej, trener Roman Blonka nie ma powodów do narzekania.

Choć zespół z Izbicy z różnych przyczyn zagrał bez trzech podstawowych zawodników: Michała Wlizły, Jana Kryłowicza i Macieja Śliwy zaprezentował się w sparingu zupełnie przyzwoicie i gdyby nie dwa błędy, po których stracił gole (pierwszy przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, drugi po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego), a także strzelecka niemoc, grę z Omegą zapewne by wygrał.

Znakomite sytuacje marnowali m.in. Patryk Lewandowski, który będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie potrafił go pokonać, a także Igor Pawlik, który nie trafił do siatki z 5 metrów! – Cieszy na pewno, że do gry wracają  zawodnicy po kontuzjach, choćby Michał Gałka, który zagrał po przerwie, a dla którego był to pierwszy występ w tegorocznych sparingach. Mamy szeroką kadrę, bo liczącą aż 30 zawodników – mówi trener Roman Blonka.

W zimowej przerwie nikt z drużyny nie ubył. Do zespołu dołączył za to 33-letni Rafał Pawelec, nie wykluczone, że drużynę wzmocni także jego rówieśnik, obrońca Przemysław Nizioł. Obaj grali już w zespole z Izbicy.

W pierwszym tegorocznym meczu o punkty Ruch zmierzy się w niedzielę w Dorohusku z Granicą. – Będzie ciężko, bo rywale walczą o życie. Nam z kolei nie grozi awans ani też spadek – przyznaje szkoleniowiec drużyny z Izbicy, która na półmetku rozgrywek zajmuje piąte miejsce z 28 punktami, tracąc zaledwie 4 pkt. do lidera, ekipy Kłos Gmina Chełm.(bas)

Omega Stary Zamość – Ruch Izbica 2:0 (1:0)

Ruch: Sasim – Bożko , Blonka, Kić, Kaszak – Kliszcz, Antoniak, G. Lewandowski, Babiarz, Zaprawa – B Jaremek oraz po przerwie Gałka, Frącek, Pawlak, Jakóbczak, Bojarski, P. Lewandowski, Binek, Pawlec.

Bramki: Fidler 30, Dyrkacz 89.

Tak wcześniej SPAROWAŁ Ruch

27 stycznia: Motor Lublin CLJ 0:5* 29 stycznia: Hetman Zamość 0:3 * 4 lutego: AMSPN Hetman Zamość Juniorzy 6:3 (P. Lewandowski 4, Czochrowski, S. Swatowski) * 12 lutego: Hetman Żółkiewka 4:2 (P. Lewandowski 2, Babiarz, Zaprawa) * 19 lutego: Unia Hrubieszów 1:4 (P. Lewandowski z karnego) * 25 lutego: Frassatti Fajsławice 1:2 (Zaprawa) * 4 marca: Potok Sitno 2:2 (G. Lewandowski, Babiarz) * 11 marca: Brat Cukrownik Siennica Nadolna 4:2 (G. Lewandowski z karnego, Kić, Pawelec, Jakóbczak)
Bilans: 9 gier, 3 zwycięstwa, remis, 5 porażek, bramki: 18-25