Trener wyrzucony na trybuny

Piłkarze Chełmianki zremisowali w sobotę przed własną publicznością z sąsiadem z ligowej tabeli Unią Tarnów 1:1. Podopieczni trenera Artura Bożyka tym samym zmarnowali kolejną okazję, by uciec na kilka punktów zespołom, które walczą o utrzymanie w III lidze.

Gospodarze zaprezentowali w sobotnim spotkaniu dwa oblicza. Do przerwy grali słabo, byli wycofani i wolniejsi od rywali. W dodatku popełniali sporo błędów. Po jednym z nich, w 25. minucie goście przejęli piłkę i niespodziewaną akcję golem zakończył Dawid Sojda.

Z kolei druga połowa od początku przebiegała pod wyraźnie dyktando chełmian. Wyrównująca bramka wisiała na włosku. Udało się w 58. minucie Jakubowi Knapowi, który z 12 metrów trafił do siatki.Później Chełmianka próbowała zdobyć zwycięskiego gola i choć okazji nie brakowało, nie udało się. Na przeszkodzie stanął bramkarz Piotr Zagórowski, a także brak szczęścia (w doliczonym czasie piłka odbiła się od słupka).

ChKS kończył mecz bez trenera Artura Bożyka na ławce, który za krytykowanie decyzji sędziowskich zobaczył czerwony kartonik i końcówkę oglądał z trybun.

W najbliższy weekend Chełmianka zagra w Sandomierzu z Wisłą. Niedzielne spotkanie z zajmującym 16. miejsce w tabeli  zespołem trzeba wygrać! (red)

Chełmianka – Unia Tarnów 1:1 (0:1)

Chełmianka: Ciołek – Bobrov, Kułynycz, Piekarski, Szczodry (81 Perdun) – Szwed, Futa (46 Mroczek), Marczuk (75 Myśliwiecki), Wójcik (62 Czułowski), Nowak – Knap. Trener – Artur Bożyk.

Bramki: 0:1 Sojdy 25, 1:1 Knap 58.

Pozostałe mecze 25. kolejki:

KSZO – Wisła Sandomierz 4:2 (Bełczowski 29, Nawrot 60, Zdyb 74, Pawlik 88 – Wyjadłowski 64, Sudy 77) * Czarni Połaniec – Orlęta Radzyń Podl. 2:1 (Kardyś 8, Kałaska 48 – Rycaj 9) * Avia Świdnik – Stal Stalowa Wola 0:2 (Ziarko 10, Pikuła 39) * Wisłoka Dębica – Cracovia II 1:0 (Boksiński 35) * Wieczysta Kraków – KS Wiązownica 2:1 (Mišák 14, Danielak 58 – Rak 50 k) * Podhale Nowy Targ – Sokół Sieniawa 4:1 (Płatek 43 k, Antkowiak 48, 54, Żurek 50 – Geniec 74 k) * Korona II Kielce – Lublinianka 3:2 (Konstantyn 55, Danek 65, 90 – Gorecki 70, Brzyski 90) * ŁKS Łagów – Podlasie Biała Podl.0:3 (walkower).

1. Wieczysta 25 53 58-24
2. Stal St. Wola 25 52 43-23
3. Avia 25 45 35-19
4. Cracovia II 25 43 56-30
5. KSZO 25 42 44-26
6. Czarni 25 37 34-40
7. Podlasie 25 36 35-30
8. Wisłoka 25 36 37-33