Trenerskie roszady

Mirosław Kosowski, były trener Włodawianki, w nowym sezonie poprowadzi Spółdzielcę Siedliszcze, rywalizującego w chełmskiej lidze okręgowej. Dla popularnego „Kosy” jest to powrót do Siedliszcza. Z kolei Włodawiankę po raz kolejny objął Marek Drob.


Mirosław Kosowski trenował zespół z Włodawy przez ostatnie 3 lata. Największym sukcesem jego drużyny było w tym okresie wicemistrzostwo IV ligi w sezonie 2019/2020. Ostatni sezon nie był już dla Włodawianki tak udany. Podopieczni M. Kosowskiego zajęli siódme miejsce w grupie spadkowej IV ligi i w nowym sezonie zagrają w chełmskiej lidze okręgowej.

Nie poprowadzi ich już jednak trener Kosowski, który pod koniec ubiegłego tygodnia podpisał umowę ze Spółdzielcą Siedliszcze (drużyną również rywalizującej w chełmskiej okregówce). Do bezpośredniego starcia obu drużyn dojdzie w 11. kolejce, sezonu 22/23 października, w Siedliszczu.

53-letni Kosowski ma bogatą, trenerską przeszłość. Prowadził rezerwy Górnika Łęczna, Motoru Lublin, Radomiaka, Avii Świdnik i Opolanina Opole Lubelskie. Był też asystentem trenera Marcina Kaczmarka w Wiśle Płocki. Kosowski jest wychowankiem Budowlanych Lublin. Był zawodnikiem AZS AWF Warszawa, BKS Lublin, Okęcia Warszawa, Opolanina, czy Górnika II Łęczna.

Z kolei Włodawiankę przejął Marek Drob, dla którego jest to już kolejny powrót na ławkę trenerską włodawskiego zespołu. Drob ma na koncie awanse z Włodawianką do czwartej ligi. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here