Trenuj zapasy w Krasnymstawie

LMKS Krasnystaw ogłasza nabór na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów dla dzieci. Zajęcia charakteryzują się wszechstronnym rozwojem sportowym. Na treningach można nauczyć się m.in.: prawidłowych wzorców ruchowych, podstaw gimnastyki, ćwiczenia koordynacyjne i stabilizacyjne na piłkach fitness, elementy zapasów, formy rywalizacji w parach tj. gry i zabawy z mocowaniem, walki zapaśnicze.

Treningi pozwalają dzieciom spędzić aktywnie czas oraz integrują z rówieśnikami. W LMKS na co dzień trenuje wielu zadowolonych zawodników oraz uczestników zajęć dla najmłodszych. Klub pracuje w trzech grupach, dostosowanych do umiejętności dzieci.

Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie. Zapasy doskonale rozwijają koordynację ruchową, motorykę i równowagę oraz wzmacniają i uelastyczniają ciało. Jest to sport kontaktowy, dzięki któremu zapaśnicy uczą się rywalizacji, ale i szacunku do przeciwnika – te umiejętności przydadzą się również w codziennym życiu.

W trakcie zajęć dziecko zyskuje większą świadomość własnego ciała i zwiększa zakres ruchu poszczególnych stawów i mięśni. Zapasy są najlepszą dyscypliną ogólnorozwojową dla dziecka, ponieważ angażują symetrycznie aparat ruchowy, ale wzmacniają również psychofizycznie. Dzięki czemu dzieci trenujące zapasy mają wszelką bazę do trenowania innych dyscyplin sportowych w przyszłości. LMKS Krasnystaw zaprasza od 7 marca dzieci w wieku 7-10 oraz 11-13 lat. Zajęcia odbywają się w hali MOSiR w Krasnymstawie, tel. 506 371 900. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here