Trenują, testują i wzmacniają się

W pierwszych zajęciach, które odbyły się w środowy wieczór na bocznym boisku (sztuczna trawa) Areny Lublin uczestniczyło 26 zawodników.

Piłkarze Chełmianki rozpoczęli w środę przygotowania do rundy wiosennej III ligi. W pierwszych zajęciach, które odbyły się na bocznym boisku Areny Lublin uczestniczyło 26 zawodników. Nie zabrakło nowych twarzy.

Zanim piłkarze wybiegli na boisko przez blisko godzinę w sali konferencyjnej uczestniczyli w spotkaniu z trenerem Arturem Bożykiem, który zastąpił w zimowej przerwie Tomasza Złomańczuka. – Powitaliśmy nowych zawodników,  poruszyliśmy też kilka kwestii organizacyjnych – mówi o spotkaniu trener Chełmianki.

W pierwszych zajęciach z nowych uczestniczyli,  ci o których już pisaliśmy na łamach “Nowego Tygodnia”, że zasilą chełmski zespół: bramkarz Sebastian Ciołek, powracający po półrocznej grze w Wiśle Sandomierz do Chełmianki, 19-letni obrońca lubelskiego Motoru Przemysław Zbiciak oraz 28-letni pomocnik Krystian Mroczek, mający za sobą grę w Górniku Łęczna, Motorze, Avii Świdnik, a ostatnio reprezentujący barwy Victorii Żmudż, zajmującej po rundzie jesiennej dziewiąte miejsce w tabeli chełmskiej klasy okręgowej. Obecny był także 20-letni Dawid Gierała, jesienią grający w Gryfie Gmina Zamość.

W czwartek na zajęciach zjawili się dwaj kolejni zawodnicy, w poprzedniej rundzie reprezentujący barwy Lublinianki – 19-letni obrońca Karol Futa oraz 25-letni Piotr Chodziutko, który przez dwa sezony (2017/18 i 2018/19) grał już w Chełmiance. – Z Dawidem i Karolem też jesteśmy już dogadani – potwierdza A. Bożyk i nie wyklucza, że będą jeszcze kolejne ruchy kadrowe w zespole.

Chełmianka do rundy wiosennej przygotowywać będzie się w Lublinie oraz Chełmie. Dzisiaj rano zawodnicy przejdą testy psychologiczne w laboratoriach Akademii WSEI, a o godz. 11 trenować będą na bocznym boisku Areny.

21 stycznia zespół wyjedzie na kilkudniowe zgrupowanie do Majdanu Starego. Tam, na drugi dzień drużyna zagra sparing z miejscową Tanwią.

Koleją grę trener Bożyk zaplanował na  27 stycznia. Wracając z obozu chełmianie zmierzą się w Lublinie z Motorem. bas