Triumfy za kółkiem

Kierowcy zrzeszeni w Automobilklubie Chełmskim wypadli świetnie w ubiegłorocznych mistrzostwach w sporcie samochodowym. Od lat zajmują czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych mistrzostw.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Lublinie uroczyście podsumował swoją ubiegłoroczną działalność statutową i sezon w sporcie samochodowym. W 2018 r. rywalizacja ta przebiegała w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego w Super Sprintach. Po raz kolejny pierwsze skrzypce i najważniejsze role odegrali tu kierowcy z Automobilklubu Chełmskiego (stowarzyszenie skupia nie tylko chełmian, ale mieszkańców całego regionu).

W klasyfikacji generalnej wygrał Wiktor Bieniek (Lubartów), trzecie miejsce zajął Jakub Goral (Chełm), a na piątym miejscu został sklasyfikowany Tomasz Szalast (Chełm). W klasie drugiej i trzeciej zostały przyznane tylko tytuły mistrza. W klasie drugiej zdobył go Jarosław Staszek (Lublin), a w trzeciej Wiktor Bieniek. Mistrzem klasy czwartej został Jakub Goral, a tytuł pierwszego wicemistrza przypadł Tomaszowi Szalastowi.

Jedyną sklasyfikowaną w mistrzostwach kobietą została przedstawicielka Automobilklubu Chełmskiego – Joanna Felicka. Zajęła trzecie miejsce w najliczniejszej klasie trzeciej. (opr. mo)