„Trójka” czeka na halę

Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku będzie mieć salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowej hali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja ruszy w przyszłym roku.

O tym, że SP nr 3 w Świdniku potrzebuje większej sali do ćwiczeń, rodzice uczęszczających tu dzieci zgłaszali już kilka lat temu. Swego czasu dyskusja na ten temat toczyła się nawet na Facebooku, a rodzice skarżyli się nie tylko na ciasną salę do ćwiczeń, a również zaplecze szatniowe, którego stan pozostawia wiele do życzenia. Miasto nie pozostało na te głosy obojętne. We współpracy z dyrektorem szkoły, Markiem Kwiecińskim opracowano wstępną koncepcję budowy hali, a z końcem czerwca br. Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowego obiektu.

– Wiemy, że ta hala jest bardzo oczekiwana przez rodziców i uczniów. Chcielibyśmy rozpocząć tę inwestycję w przyszłym roku, ale oczywiście jest to uzależnione od tego, ile będzie trwało projektowanie i procedura pozyskiwania pozwolenia na budowę. Zwykle jest to łącznie ok. 6-8 miesięcy. W przyszłym roku planujemy złożyć ten projekt do dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Można pozyskać 50 proc. O kwocie inwestycji na razie trudno mówić, kosztorys będzie znany, kiedy otrzymamy projekt – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Nowa hala sportowa stanie za dawną „jedynką”, gdzie dziś znajduje się betonowy plac. Z kolei stara sala gimnastyczna zostanie przebudowana na jej zaplecze. Znajdą się tu szatnie z toaletami dla dziewcząt i chłopców, pokój wuefistów i magazyn na sprzęt.

Niewykluczone jednak, że miasto będzie zmuszone unieważnić przetarg albo do niego dołożyć. Zainteresowanie projektowaniem sali gimnastycznej wyraziło 6 firm. Najtańsza z ofert opiewa na ok. 120 tys. zł, a miasto przewidziało na ten cel ok. 98 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here