Trójka trzecia w kraju!

Reprezentacja SP nr 3 w Krasnymstawie zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim finale 42. turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym!

W dniach od 4 do 6 czerwca w Bochni i Mikluszowicach (woj. małopolskie) odbył się finał krajowy 42 ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny z każdego województwa. Każda musiała wygrywać kolejne eliminacje (miejsko-gminne, powiatowe i wojewódzkie), aby stanąć do rywalizacji ogólnopolskiej. Wśród najlepszych drużyn z całej Polski, w grupie starszej znalazła się ekipa SP nr 3 w Krasnymstawie. Pierwszy dzień rywalizacji rozpoczął się od zmagań z częścią teoretyczną, czyli testem z zakresu przepisów ruchu drogowego i testem ze skrzyżowań. Następnie uczestnicy udali się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie w podziemiach jeździli na rowerowym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejnego dnia zawodnicy jeździli po miasteczku ruchu drogowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach. Każdy uczestnik miał do pokonania trasę przejazdu i zaliczenie wylosowanych punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. W klasyfikacji końcowej SP nr 3 w Krasnymstawie zajęła trzecie miejsce w kraju! Jest to najlepszy wynik drużynowy w historii występów uczniów z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie w finałach krajowych ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Brązowi medaliści wystąpili w składzie Patryk Podgórski, Konrad Dziedzic oraz Krystian Galewski, a drużynę przygotowywał Paweł Haładyj. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here