Trolejbusy na Czechów ruszą z opóźnieniem

Wciąż nie wiadomo, kiedy pojedziemy trolejbusem ulicą Choiny. Droga i trakcja miały być gotowe do końca czerwca, ale prace wciąż trwają.


Z myślą o poprowadzeniu trakcji trolejbusowej przez Czechów do granic miasta przebudowana została ul. Choiny, która od skrzyżowania z ulicą Zelwerowicza jest teraz ulicą dwujezdniową. Na jej końcu powstała nowa pętla autobusowa z dużym parkingiem przesiadkowym dla samochodów i miejscem do zostawiania rowerów. Częścią inwestycji jest też wybudowanie na poszerzonej ul. Choiny skrzyżowania o niespotykanym w Lublinie kształcie przypominającym kierowcom cygaro.

Cała inwestycja, służąca przedłużeniu linii trolejbusowych 156 i 160 do granic miasta, miała być zrealizowana do 30 czerwca. Tymczasem nie zakończono jeszcze wszystkich prac drogowych, a jeszcze trzeba zamontować druty trakcji elektrycznej. – Przewody jezdne sieci trolejbusowej, zgodnie z informacjami od wykonawcy, miały być gotowe do końca lipca. Nim pojadą tamtędy trolejbusy, co jest już kompetencją ZTM, cała trakcja musi zostać odebrana i dopuszczona do użytkowania – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Ratusz nie wyklucza, że za opóźnienie nałoży na wykonawcę kary umowne. (EM.K.)