Trudno o cenniejszy prezent

– Zebraliśmy 19 litrów krwi. To rekord! – cieszy się Andrzej Słotwiński, szef  świdnickich krwiodawców, którzy zorganizowali mikołajkową zbiórkę krwi na terenie PZL-Świdnik.

– Przed nami okres świątecznych wyjazdów, wzmożonego ruchu na drogach, a co za tym idzie, niestety, większej liczby wypadków. W tym czasie co roku zaczyna brakować krwi, dlatego potrzebne są takie akcje – przekonuje Andrzej Słotwiński, prezes Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A.

Potwierdza to Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, które przed tygodniem wystąpiło z apelem o oddawanie krwi, zwłaszcza grupy 0 Rh (-).

Do mikołajkowej akcji w Świdniku zgłosiło się ponad 40 krwiodawców, oddając 19 litrów krwi. W zamian za tak cenny prezent wszyscy dostali mikołajkowe upominki – klubowe kalendarze i gadżety.

– Zebraliśmy 19 litrów krwi. To rekord! Jesteśmy z tego bardzo dumni. Niestety nikt nie zarejestrował się jako dawca szpiku kostnego. Myślę, że przyczyną braku chętnych dawców szpiku jest to, że wciąż za mało się o tym mówi, a warto to zmienić – mówi A. Słotwiński. JN