Trwa metamorfoza „Budowlanki”

Termomodernizacja „Budowlanki” idzie pełną parą

Wiosenna pogoda sprzyja pracom termomodernizacyjno-remontowym prowadzonym w Zespole Szkół Budowlanych i Bursie Szkolnej nr 8 przy ul. Słowiczej. Po ich zakończeniu, za niewiele ponad miesiąc, obydwa obiekty zmienią się nie do poznania.


– Prace obejmują docieplenie stropodachów, fundamentów i ścian z wykonaniem elewacji, wymianę posadzek wraz z ich dociepleniem, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, montaż platformy dla niepełnosprawnych.

Ponadto wykonywana jest nowa wentylacja i instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, przebudowa części instalacji elektrycznej, odgromowej, a także wykonanie nowego oświetlenia na zewnątrz budynku. Dodatkowo zaplanowano też remont opasek z odprowadzeniem wód opadowych, wykonanie przyłącza kanalizacji deszczowej, a także zakup i montaż budek lęgowych dla ptaków i schronów dla nietoperzy – wylicza Monika Głazik z biura prasowego w Urzędzie Miasta.

Prace przy obiektach szkolnych są już mocno zaawansowane, m. in. wymieniono węzeł cieplny i centralne ogrzewanie i stolarkę okienną oraz drzwiową, a teraz robotnicy pracują nad izolacją i dociepleniem ścian zewnętrznych oraz fundamentów.

Za wykonanie inwestycji odpowiada spółka SGW Budownictwo z Radomia, która ma czas na jej zakończenie do końca czerwca br. Termin, jak zapewniają wykonawca i miasto, nie jest zagrożony i po wakacjach uczniowie wrócą do całkiem odmienionej szkoły i bursy.

Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł, z czego ponad połowę stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach większego projektu obejmującego termomodernizację kilku obiektów oświatowych w Lublinie. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here