Trzech graczy opuściło Chełmiankę

W ostatnim dniach sierpnia nastąpiły kolejne zmiany kadrowe w Chełmiance. Drużynę opuścili Wojciech Więcaszek, Kacper Duduś i Adam Brzozowski.


Po przyjściu do Chełmianki Krystiana Wójcika kadra chełmskiej drużyny liczyła już 24 piłkarzy. Wiadomo było, że nie wszyscy będą mieli możliwość regularnego grania. Kilku zawodników zdecydowało się zmienić barwy klubowe w ostatnich dniach okienka transferowego.

Jako pierwszy z Chełmianką pożegnał się Wojciech Więcaszek. – Zawodnik sam poprosił o zgodę na odejście z klubu. Chciał grać, a widział też, jak duża rywalizacja jest w środku pomocy – mówi prezes klubu, Grzegorz Gardziński. Więcaszek zagrał w biało-zielonych barwach zagrał w czterech meczach, przebywając na boisku w sumie przez 112 minut. Tylko raz w Sandomierzu wystąpił od pierwszej minuty. Zawodnik ten do Chełmianki przyszedł w lutym br.

Wychowanek Włodawianki na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do czwartoligowego Kryształu Werbkowice. Drugim zawodnikiem, który odszedł z Chełmianki, jest Kacper Duduś. Piłkarz ten w chełmskim klubie również pojawił się w lutym br. Duduś rozwiązał z Chełmianką umowę za porozumieniem stron. W tym sezonie nie zagrał ani minuty. Jest wolnym zawodnikiem i wszystko wskazuje na to, że grę będzie kontynuował w Podlasiu Biała Podlaska.

W ubiegły piątek na transfer czasowy zdecydował się Adam Brzozowski, który tylko raz wybiegł na boisko. Zagrał przez dwie minuty w Sandomierzu. 22-latek, który do Chełmianki trafił w styczniu br., zdecydował się na grę w czwartoligowym Kłosie Gmina Chełm. Niewykluczone jednak, że zimą wróci do Chełmianki. – W umowie transferowej zastrzegliśmy sobie możliwość powrotu Adama do naszego klubu – dodaje prezes Gardziński.(r)