Trzeci kandydat

Mieszkańcy gminy Kamień mają nad czym się zastanawiać. O fotel wójta powalczy trzech kandydatów: dwóch nauczycieli – Dariusz Stocki i Marek Neckier oraz rolnik – Paweł Wnuk.

Do wyborów zostało niewiele ponad miesiąc i sytuacja odnośnie kandydatów na wójtów i radnych staje się coraz bardziej klarowna. Jeszcze parę miesięcy temu wydawało się, że pierwsze skrzypce w wyborach będzie grał Roman Kandziora, ale on zrezygnował z kandydowania, bo nie chce już być wójtem gminy Kamień. W wyborach wystartuje Marek Neckier, nauczyciel, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieniu.

Kandydować na wójta będzie też inny nauczyciel, Dariusz Stocki, który w ostatnich wyborach do Rady Gminy Kamień startował z list Kandziory. Pewnie będzie on mógł liczyć na głosy zwolenników Kandziory. Jest też trzeci kandydat na wójta, Paweł Wnuk, 32-letni rolnik z Kolonii Kamień. Mówi, że oprócz planów na rozbudowę oczyszczalni ma także pomysły na wykorzystanie opuszczonych, niszczejących gminnych budynków i rewitalizację gminy

– Chcę, aby w gminie Kamień zaszły zmiany na lepsze. Uważam, że mieszkańcy zasługują na dobrego gospodarza, dlatego po rozmowach z nimi zdecydowałem się na start w wyborach – mówi Paweł Wnuk. – Gmina, tak jak prawidłowo funkcjonujące przedsiębiorstwo czy gospodarstwo rolne, powinna się rozwijać, a nie zostawać w tyle za sąsiadami.

Bardzo ważne jest pozyskiwanie dotacji i to będzie moim nadrzędnym celem, jeżeli zostanę wójtem. Startuję z własnego komitetu wyborczego. Nie jestem i nigdy nie byłem członkiem żadnej partii, ale liczę na poparcie mieszkańców bo stąd pochodzę, tu mieszkam i pracuję.(mo)