Trzeci na prezydenta

Kolejny z kandydatów oficjalnie ogłosił, że w jesiennych wyborach będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Lublina. Do obecnego włodarza miasta, Krzysztofa Żuka (PO) i Sylwestra Tułajewa (PiS) w ostatnią sobotę dołączył Marian Kowalski.


Kowalski (54 l.), który przez lata związany był z ruchami narodowymi, niestrudzenie, choć bez powodzenia, ubiega się o przeróżne funkcje w państwie i samorządzie. Jako narodowiec kandydował do Europarlamentu, Sejmu, na Prezydenta RP i dwukrotnie (2010 i 2014) na prezydenta Lublina. Z list Samoobrony ubiegał się, też bez sukcesu, o mandat radnego wojewódzkiego, a z listy PiS o miejsce w Radzie Miasta Lublin. Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi rozstał się z Ruchem Narodowym i poparł partię KORWIN.

Od dwóch lat jest liderem założonej przez siebie partii Ruch 11 Listopada. W minioną sobotę ogłosił, że wystartuje w tegorocznych wyborach na prezydenta Lublina. Jako główny powód podjęcia takiej decyzji podał wystawienie bezbarwnego kandydata przez Prawo i Sprawiedliwość, Sylwestra Tułajewa, który gwarantuje zwycięstwo stronie KODziarskiej. RD