Trzecie podejście do targowiska

Świdniccy kupcy z utęsknieniem czekają na remont targowiska

Urząd Miasta Świdnik wciąż szuka firmy, która wykona pierwszy etap przebudowy miejskiego targowiska. Ratusz z powodu braku chętnych właśnie unieważnił drugi przetarg na realizację tego zadania.


Świdnickie targowisko od lat straszy swoim wyglądem. Zarówno kupcy, jak i klienci bazaru wielokrotnie zwracali się o jego remont. W 2016 r. ratusz zdecydował, że najwyższy czas spełnić te oczekiwania. Do sprawy urzędnicy podeszli kompleksowo – przeprowadzili ankietę, w której zapytano sprzedawców i ich klientów o oczekiwania wobec nowego targu, a pod koniec ubiegłego roku ratusz pochwalił się pierwszymi wizualizacjami nowego bazaru. Przewidują one zadaszone miejsca dla handlujących, budowę nowego ogrodzenia i naprawę nawierzchni. Korzystający z bazaru będą mieć dostęp do toalety i bieżącej wody. Inwestycja ma być wykonana w dwóch etapach: pierwszy – dotyczy części między ulicami Okulickiego i Targową– tych części zlokalizowanej wzdłuż torów.

W kwietniu UM ogłosił, że szuka firmy, która wykona te prace. Do przetargu nikt się nie zgłosił, dlatego ogłoszono kolejny. On również nie przyniósł rozstrzygnięcia.

– Musieliśmy unieważnić postępowanie, bo nie wpłynęła żadna oferta. Do trzech razy sztuka. Lada dzień ogłosimy kolejny przetarg, który mam nadzieję wyłoni wykonawcę – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Miastu udało się za to znaleźć biuro projektowe, które wykona koncepcję budowy ulicy gen. Grota-Roweckiego. Ulica ta w przyszłości będzie służyć mieszkańcom bloków, które powstaną w ramach programu Mieszkanie Plus. Projekt budowy drogi przygotuje przedsiębiorstwo TOMAR-DROG Tomasz Lis, Marek Oleszczuk z Lublina za kwotę 49,2 tys. zł. (w)