Trzeźwienie podrożeje

Noc w wytrzeźwiałce kosztuje nie mniej niż jedynka w niezłym hotelu

Rada Miasta Lublin przyjęła nowe, wyższe stawki za korzystanie z izby wytrzeźwień przy ulicy Północnej. Opłata wyniesie teraz nieco ponad 316 złotych, co oznacza podwyżkę o około 7 złotych.


Wyższa opłata za pobyt w lubelskiej izbie wytrzeźwień to częściowo efekt styczniowego obwieszczenia ministra zdrowia. Łukasz Szumowski poinformował wówczas, że wysokość maksymalnej opłaty za „pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce policji” po waloryzacji została ustalona na kwotę 316,12 zł.

– W związku z waloryzacją maksymalnej opłaty, jaka może być pobrana za pobyt w Ośrodku Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin oraz uwzględniając koszty podejmowanych wobec osób w stanie nietrzeźwości działań, takich jak sprawowanie opieki, wykonywanie zabiegów higieniczno-sanitarnych oraz udzielanie pierwszej pomocy, proponowana wysokość opłaty jest uzasadniona.

Ze względu na aktualny stan prawny zasadne jest przyjęcie przedłożonej uchwały – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, który poparli radni. Nowa opłata za pobyt w Ośrodku Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin działającym w ramach struktur Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie wynosi zgodnie ze wskazaniami ministra 316,12 zł.

Nowe stawki zostały przyjęte głosami klubu Krzysztofa Żuka. Projekt poparło też dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości. Siedem osób było przeciwko, a jedna wstrzymała się od głosu. Nowe stawki będą obowiązywać po upływie dwóch tygodni od ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here