Trzy inwestycje Kowalczuka

Przebudowa ul. Metalowej, oświetlenie na ul. Rusałki i droga dojazdowa na osiedlu Zachód – to trzy główne inwestycje, o jakie w przyszłorocznym budżecie miasta zabiega chełmski radny Mariusz Kowalczuk.

O modernizację odcinka ul. Metalowej, od Złotej do Ogrodowej radny Mariusz Kowalczuk zabiega od kilku lat. Inwestycja jest jednak bardzo kosztowna, wymaga również przygotowania dokumentacji projektowej. Kowalczuk nie zamierza jednak rezygnować. – To bardzo ważny ciąg komunikacyjny w naszym mieście. Nawierzchnia tej drogi znajduje się w fatalnym stanie – podkreśla. – Ruch z każdym rokiem jest coraz większy. Mieszkańcy osiedli Słoneczne czy Bazylan, by nie stać w korkach w centrum miasta, bardzo często wybierają właśnie ulicą Metalową.

Przebudowę najbardziej zniszczonego odcinka ul. Metalowej radny Kowalczuk zgłosił do przyszłorocznego budżetu. – Będę przekonywał pozostałych radnych, by głosowali na tę inwestycję – mówił.

Radny Mariusz Kowalczuk w złożonym wniosku do budżetu na 2020 rok wpisał także dalszą budowę oświetlenia przy ul. Rusałki, od nr 45d do numeru 50a. Kolejną inwestycją zgłoszoną przez radnego jest dokończenie budowy drogi przy ul. Synów Pułku. – To byłby już trzeci etap – podkreśla Kowalczuk. – Dwa zostały wykonane w poprzednich latach, o co zabiegałem, i pozostał jeszcze niewielki odcinek, wzdłuż boiska przy Szkole Podstawowej nr 7. Ta droga jest potrzebna, teraz są tam betonowe płyty, po których jeździ się mało komfortowo – dodaje radny.

Projekt budżetu miasta na przyszły rok urzędnicy muszą przygotować do 15 listopada. Potem będzie czas na konsultacje w radach osiedli. Wszystko wskazuje na to, że budżet na 2020 rok będzie uchwalony na jednej z grudniowych sesji rady miasta. (s)