Trzy medale Agrosu!

Warunki do treningu lekkoatleci Agrosu mają, jakie mają. Biegają po boisku, żużlowej bieżni, podczas gdy rywale korzystają z tartanu. Mimo to, reprezentanci chełmskiego klubu potrafią osiągać sukcesy, co udowodnili podczas 66. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Lekkoatletki Agrosu Chełm zdobyły w Toruniu, bo tam rozegrano mistrzostwa, trzy medale! Dwa z nich wywalczyła Izabela Jastrząb, która zdobyła brązowy krążek w kategorii seniorek i srebrny w rywalizacji młodzieżowców. Zawodniczka Agrosu startowała w biegu na 200 m i uzyskała wynik 24,07 sek. Trzeci medal dorzuciła Paulina Zielińska, która w biegu na 400 m z czasem 54,94 sek. wywalczyła brąz. Kandydatem do medali był również Remigiusz Zazula, jednak ze względu na chorobę nie wziął udziału w mistrzostwach. Medalistki na co dzień trenują pod okiem Damiana Leszczyńskiego i Andrzeja Gdańskiego.

Ich sukcesy, biorąc pod uwagę warunki treningowe, są wielkimi osiągnięciami. Chełm do dziś nie ma tartanowej bieżni, którą posiadają o wiele mniejsze miasta, jak Krasnystaw czy Rejowiec Fabryczny, nie mówiąc już o Zamościu, Lublinie, Puławach, czy Białej Podlaskiej. Stadion lekkoatletyczny ma niby powstać przy II LO. Miasto dostało nawet dotację z ministerstwa sportu, ale prace związane z rozpoczęciem tej inwestycji przebiegają w iście żółwim tempie. Kwestią czasu jest, kiedy najlepsze zawodniczki Agrosu dostaną propozycje trenowania w klubach, gdzie są profesjonalne warunki do uprawiania lekkoatletyki i z Chełma odejdą. A wtedy potrzeba będzie znów kilku, albo nawet kilkunastu, lat żeby wychować następne pokolenie medalistów…(d)