Trzy medale młodych pingpongistów

Zawodnicy Ogniwa Chełm zdobyli trzy medale w drugim wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym młodzików i juniorów w tenisie stołowym.

Na najwyższym stopniu podium stanął Adam Szczurowski, który w finale kategorii młodzików ograł Błażeja Kutę 3:1. Dzięki zwycięstwu w finale Adam zapewnił sobie prawo startu w Grand Prix Polski młodzików, które rozegrane zostanie od 26 do 28 listopada w Brzegu Dolnym. Tym samym dołączył do Przemysława Kalinowskiego, który już ma zapewniony start z racji wysokiej pozycji w ogólnopolskim rankingu (20 lokata).

W kat. młodzików, w gronie chłopców startowali także Szymon Mróz, Jonatan Piasecki i Damian Wituch. Ten pierwszy był blisko wejścia do finału. W półfinale uległ Błażejowi Kucie 3:1 i ostatecznie sklasyfikowany został na trzeciej lokacie. Jonatan Piasecki i Damian Wituch zakończyli swój występ na dziewiątych lokatach. W grupie młodziczek startowały trzy zawodniczki Dragona.

Najlepiej z nich wypadła Lena Romanowska, która zajęła trzecie miejsce. W walce o brąz wygrała 3:1 najlepszą zawodniczkę z Zamościa, Roksanę Franczak.

Blisko medalu była także Julia Tatysiak, która ostatecznie zakończyła swój występ na piątym miejscu. Wiktoria Piasecka uplasowała się na dziewiątej lokacie. W kat. juniorek startowała jedynie Magdalena Wituch. Niestety, w pierwszym pojedynku dość pechowo uległa drugiej w klasyfikacji końcowej Wiktorii Saleckiej 3:1 i ostatecznie zajęła dziewiątą lokatę. (kg)