Trzy medale Satori

W Katowicach odbył się Metropolia Cup, mistrzostwa Polski juniorów młodszych oraz mistrzostwa Polski seniorów open. Ekipa chełmskiego Satori przywiozła trzy medale.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski, z kilku federacji zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Z uwagi na obostrzenia sanitarne impreza była podzielona na dwie części. Zawodnicy Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, biorący udział w Metropolia Cup, zdobyli trzy medale. Fabian Nafalski w kat. chłopców 2010/09 powyżej 45 kg, zajął 3. miejsce w kata (na 13 zawodników) oraz 2. miejsce w kumite. Dawid Wurszt w kat. młodzików 2008/07 w kat. do 40 kg zajął 3. miejsce w kumite, a w kata był piąty na 17 zawodników.

Wiktoria Kaniewska niestety nie sprostała większej i cięższej zawodniczce zajmując 6. miejsce. -Występ naszych reprezentantów należy uznać za udany, gdyż turniej w którym brali udział rozpoczął się dopiero po godz. 16.00 i cały dzień oczekiwania na swój występ dał znać o sobie – mówi Bartłomiej Zakrzewski, trener Satori. – Pomimo znużenia Fabian i Dawid szczególnie w kata zaprezentowali się znakomicie, tym bardziej, że były to zawody ogólnopolskie dla wszystkich federacji. Jestem z ich wykonania bardzo dumny i zadowolony, bo jak widać treningi przynoszą oczekiwany skutek – dodaje. (k)