Trzy medale w Pucharze Polski

Trzy medale z Kostrzyna, gdzie odbyła się druga runda Pucharu Polski w zapasach kadetów, przywieźli reprezentanci Cementu Gryf Chełm. Podopieczni Dariusza Jabłońskiego zdobyli dwa złota i brąz.

Turniej ten był jednocześnie ostatnią eliminacją do mistrzostw Polski juniorów młodszych, rozgrywanych w ramach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Do rywalizacji o medale w Kostrzynie przystąpiło 198 zawodników, reprezentujących 49 klubów z terenu całego kraju. Cement Gryf Chełm wywalczył trzy medale. Najwięcej powodów do radości mieli uczniowie ZST w Chełmie – Filip Zając i Hubert Sidoruk. Obaj odnieśli komplet zwycięstw i zdobyli złote medale. Z brązem do Chełma wrócił z kolei Iwo Borowiec (II LO Chełm). Hubert Sidoruk został wybrany przez trenerów najlepszym zawodnikiem imprezy. (kg)