Trzy medale zapaśniczek

Udanie rozpoczęły kolejny sezon młode zapaśniczki Cementu Gryf Chełm. Podczas rozgrywanego w Karlinie Pucharu Polski kadetek (15-17 lat) sięgnęły po trzy medale.

Puchar Polski kadetek był pierwszą eliminacją do najważniejszej imprezy roku w tej grupie wiekowej tj. mistrzostw Polski juniorek młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsze medale w tym roku dla Cementy Gryf zdobyły: Wiktoria Kamela – srebro (III LO Chełm), Monika Dadas – brąz (ZSGiH Chełm) i Nikola Skórska- również brąz (ZSBiG Chełm). Wysoko punktowane siódme miejsce zajęła najmłodsza w drużynie ubiegłoroczna mistrzyni Polski młodziczek Marta Gajowniczek (SP nr 1 Chełm).

Oprócz medali młode zawodniczki Cementu Gryf wśród 57 klubów z terenu całego kraju wywalczyły puchar za zajęcie drugiej pozycji w klasyfikacji drużynowej. Po zakończonym turnieju Kamela, Dadas, Skórska i Gajowniczek zostały na zgrupowaniu kadry narodowej. Gratulacje dla Chełmskich reprezentantek oraz ich trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa. (k)