Trzy miliony na drogę

Gmina Krasnystaw otrzyma z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pieniądze na budowę drogi do terenów inwestycyjnych w Siennicy Nadolnej.

Gmina starała się o pełne dofinansowanie kosztów inwestycji, sięgających 3 mln zł. Taka kwota została jej przyznana. – Pieniądze te chcemy przeznaczyć na budowę prawie kilometra drogi o szerokości sześciu metrów z kanałem technologicznym na potrzeby między innymi linii światłowodowej, chodnikiem, odwodnieniem, przepustami i zjazdami.

Nowa trasa będzie również oświetlona, a oprócz tego wybudujemy prawie trzysta metrów sieci wodociągowej – informuje wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy, potwierdzającej przyznanie środków i ogłoszenie przetargu na wykonanie robót. Gmina czeka jeszcze na decyzję w sprawie podziału dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, z którego stara się o dofinansowanie na przebudowę dróg osiedlowych, także w Siennicy Nadolnej.

Kosztorysowa wartość tej inwestycji to prawie 1,7 mln zł. Wójt Gajowiak-Powroźnik ma nadzieję, że wyniki naboru wniosków w ramach FDS będą znane w najbliższych dniach i przetargi na obydwie inwestycje w Siennicy Nadolnej uda się ogłosić w tym samym terminie. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here