Trzy morza w zasięgu ręki

Port Lotniczy Lublin opublikował majowe statystyki. W porównaniu z tymi sprzed pandemii, nie są one zbyt optymistyczne, ale lepsze od tych z początku roku. W czerwcu powinno być zauważalnie lepiej, bo w ostatnią niedzielę wystartowały wakacyjne loty do chorwackiego Splitu i bułgarskiego Burgas, a od wtorku, 19 czerwca, rusza regularne połączenie do Gdańska.


Ostatnich kilkanaście miesięcy to trudny czas dla całej branży lotniczej, w tym także dla lotnisk. Pandemia znacznie ograniczyła ich działalność, co miało przełożenie na wyniki finansowe. Wydaje się, że najbliższe miesiące będą okresem, w którym branża w końcu zacznie poprawiać swoje wyniki.

Majowe statystki Portu Lotniczego Lublin są lepsze, niż te z lutego, marca czy kwietnia, ale wciąż daleko im do tych sprzed pandemii. W maju PLL obsłużył 152 operacje lotnicze i 1 805 pasażerów. Dla porównania w roku 2020 operacji lotniczych było 8, a pasażerów 18; zaś w roku 2019 odpowiednio 361 i 33 416.

Czerwiec pod względem statystyk zapowiada się zdecydowanie lepiej. Od niedawana do rozkładu wróciły obsługiwanie przez linię Ryanair połączenia z Dublinem. Ponadto ze Świdnika możemy polecieć do Oslo, Doncaster, Londyn Luton, Eindhoven, Warszawy, Burgas, Splitu, a od 19 czerwca także do Gdańska.

Rejsy do Splitu i Burgas są obsługiwane przez linie Wizzair, dwa razy w tygodniu. Nad Adriatyk możemy polecieć w niedziele i czwartki, a nad Morze Czarne w niedziele i środy. Z kolei nad Bałtyk, również dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, będziemy mogli polecieć samolotami LOT-u.

– Pamiętając o powodzeniu, jakim cieszyły się ubiegłoroczne loty na wakacje wśród mieszkańców województwa lubelskiego, jestem przekonany, że tegoroczna propozycja zostanie dobrze przyjęta. Powoli wracamy do normalności, za którą wszyscy tęsknimy, a szczególnie my, branża lotnicza. Dlatego cieszę się, że powracają do nas przewoźnicy i konsekwentnie odbudowujemy siatkę połączeń – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Dla pasażerów, którzy wybierają się na urlop w czerwcu, lubelskie lotnisko przygotowało miłą niespodziankę: po powrocie z wypoczynku za parking zapłacą o połowę taniej.
(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here