Trzy punkty pojechały do Chełma

GWARDIA WROCŁAW – BOGDANKA ARKA CHEŁM 0:3 (12:25, 19:25, 23:25)

Siatkarze Bogdanki Arka Chełm pewnie pokonali we Wrocławiu Gwardię 3:0 w meczu 26. kolejki Tauron 1 Ligi mężczyzn i umocnili się na pozycji wicelidera.
Podopieczni Bartłomieja Rebzdy byli faworytem spotkania, które odbyło się w czwartek, 29 lutego. W końcu zajmują drugie miejsce w Tauron 1 Lidze, a Gwardia jest przedostatnia. Pierwszy set potwierdził przedmeczowe przypuszczenia. Goście zdemolowali ekipę z Wrocławia wygrywając 25:12! A wszystko zaczęło się od doskonałych serwisów Mariusza Marcyniuka, Łukasza Łapszyńskiego i Jakuba Sadkowskiego. W pewnym momencie zrobiło się 14:5 i widomo było, że Bogdanka nie może tej partii przegrać.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Na początku gospodarze prowadzili nawet 5:3, ale potem Bogdanka wyrównała i do stanu 15:15 gra toczyła się „punkt za punkt”. Wówczas do akcji wkroczył Paweł Rusin, po którego mocnych zagrywkach zrobiło się 19:15 dla ekipy z Chełma, która wygrała tego seta do 19. Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Ba, Gwardia prowadziła nawet 10:5. Siatkarze Arki, którzy w trzech poprzednich spotkania toczyli pięciosetowe boje, nie chcieli już jednak powtórki z rozrywki, sprężyli się i doprowadzili do remisu po 16.

W końcówce goście popełnili mniej błędów pod siatką i ostatecznie wygrali do 23 i cały mecz 3:0. Zwycięski punkt zdobył Damian Baran. Tytuł MVP spotkania otrzymał Jakub Sadkowski. W 27. kolejce Tauron 1 Ligi Bogdanka Arka podejmie w Chełmie KKS Mickiewicz Kluczbork. Spotkanie zaplanowano na 9 marca o 18.00. (kg)