Trzy rozbite auta i ranna sarna

Do dwóch groźnych kolizji drogowych doszło w czwartek na terenie powiatu krasnostawskiego. – Od rana na drogach było ślisko, padał przymarzający deszcz oraz występowała mgła. Apelujemy o ostrożną jazdę i rozsądek – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

W czwartek na jednej z ulic Krasnegostawu doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 27-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Mercedesowi doprowadzając do zderzenia. – Następnie pojazdy uderzyły w trzeci samochód marki Volvo, którego kierująca oczekiwała na możliwość włączenia się do ruchu na wymienionym skrzyżowaniu – mówi Babicz. 27-latek został ukarany mandatem.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do następnego zdarzenia doszło w Siennicy Królewskiej Dużej, gdzie bezpośrednio przed Hyundaia wbiegła sarna. – Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń ciała, natomiast zwierzę uciekło. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy reflektory, przedni zderzak oraz błotnik pojazdu – relacjonuje rzecznik krasnostawskiej policji. Policjanci przypominają, że warunki drogowe są niesprzyjające, pada deszcz, niska temperatura powoduje, że droga jest śliska. – Apelujemy o zdrowy rozsądek i zachowanie ostrożności! – podsumowuje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here