Trzy srebra w Pucharze Polski

Udanie swój tegoroczny sezon rozpoczęli zapaśnicy Cementu Gryf Chełm. Podczas rozgrywanego w Radomiu Pucharu Polski seniorów zdobyli trzy medale. W finałach mieli jednak wymagających przeciwników…


Wszystkie medale są koloru srebrnego. Wywalczyli je: mistrzowie Polski juniorów Piotr Lewandowski oraz Igor Shepetun i brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw świata Szymon Szymonowicz.

W finałach zmierzyli się jednak z bardzo wymagającymi rywalami. Szymonowicz musiał uznać wyższość najlepszego od kilku lat w Polsce w swojej kategorii wagowej Arkadiusza Kułynycza z Olimpijczyka Radom, brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata seniorów. Z kolei Igor Shepetun zmierzył się z brązowym medalistą ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, Tadeuszem Michalikiem z Sobieskiego Poznań. Lewandowski natomiast walczył z niezwykle utalentowanym Kamilem Czarneckim z Unii Racibórz, aktualnym mistrzem Polski juniorów.

Zawodników do pierwszego startu w tym roku przygotowywali Dariusz Jabłoński i Andrzej Głąb. Po imprezie zapaśnicy Cementu Gryf wyjechali na kolejne zgrupowanie kadry narodowej, które odbywa się w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here