Trzy w jednej, trzy w drugiej

W nowym sezonie, jak już informowaliśmy, czwarta liga piłkarska będzie liczyła 24 zespoły, a rywalizacja przebiegnie w dwóch grupach. Zagra w niej aż sześć drużyn z okręgu chełmskiego. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w tzw. grupie północnej spotkają się Włodawianka, Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw, a w południowej Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź i Unia Białopole.

Oficjalnego podziału na grupy jeszcze nie ma. Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, jak ustaliliśmy, wstępnie przymierzył się do podzielenia zespołów na dwie grupy, zarówno pod względem geograficznym, jak i zachowania poziomu sportowego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w grupie północnej zagrają trzy zespoły z okręgu chełmskiego. Są to: Włodawianka Włodawa, Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw. Dodatkowo ich rywalami mają być: Orlęta Łuków, Lutnia Piszczac, Bizon Jeleniec, Huragan Międzyrzec Podlaski, Opolanin Opole Lubelskie, Powiślak Końskowola, Lublinianka Lublin, Górnik II Łęczna oraz Świdniczanka Świdnik Mały.

W grupie południowej mają znaleźć się trzy inne zespoły z okręgu chełmskiego: Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź i Unia Białopole. Oprócz nich w tej grupie zagrają: Kryształ Werbkowice, Unia Hrubieszów, Łada Biłgoraj, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Gryf Gmina Zamość, Grom Różaniec, Granit Bychawa, POM Iskra Piotrowice i Huczwa Tyszowce.

Rozgrywki czwartej ligi ruszą 1/2 sierpnia. Zespoły w pierwszej fazie rozegrają ze sobą mecz i rewanż, w sumie 22. kolejki. Następnie sześć najlepszych drużyn z obu grup awansuje do grupy „mistrzowskiej”, a ekipy z miejsc 7-12 zagrają w grupie „spadkowej”. Druga faza rozgrywek będzie kontynuowana na zasadzie mecz i rewanż, bez spotkań z drużynami z fazy zasadniczej, ale z zaliczeniem zdobytych punktów. W sumie na tym etapie rozgrywek zespoły rozegrają po 12 spotkań. W całym sezonie – 34. (r)