Trzy weekendy z muzyką

Festiwal Kolory Muzyki powstał jako alternatywna dla sztampowych i kojarzących się z piciem piwa Dni Chełma. Jego ubiegłoroczna, pierwsza edycja przyciągnęła tłumy mieszkańców. Dlatego władze miasta zdecydowały się powtórzyć imprezę. Jej formuła będzie taka sama. Przez trzy weekendy, w każdy piątek i sobotę pobawimy się na koncertach. Zmieni się jednak miejsce – tym razem spotkamy się na placu Gdańskim. A my przedstawiamy, jakie „kolory muzyki” usłyszymy w tym roku:

21 lipca – Kasia Stankiewicz i Varius Manx

Od ponad ćwierć wieku dostarczają moc energetycznych dźwięków. Mowa o zespole Varius Manx, który założyli Robert Janson wraz z braćmi Pawłem i Michałem Marciniakami. Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas koncertu w Chełmie grupa wystąpi z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz. Możemy się zatem spodziewać, że już 21 lipca na placu Gdańskim usłyszmy znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, czy „Zamigotał świat”.

22 lipca – Patryk Kumór

Patryk Kumór to wokalista, pianista, producent muzyczny i kompozytor. Karierę solową rozpoczął w 2010 roku. Trzy lata później dostał się do półfinału programu talent show – Must Be the Music. Dziś ma na koncie trzy solowe płyty.

28 lipca – Bracia

Historia zespołu rozpoczęła się w Lublinie, w 1997 roku. Wtedy to, bracia Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski zdecydowali się na pierwszy wspólny występ akustyczny. Jednak za oficjalny początek zespołu uznaje się rok 2001, kiedy to do zespołu dołączyli Krzysztof Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego niedługo potem zastąpił Robert Markiewicz. Do Chełma przyjadą nie po raz pierwszy. Ostatnio wspólnie z ojcem Krzysztofem Cugowskim wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz chorej chełmianki.

29 lipca – LemON

Młodszej części widowni tego zespołu nie trzeba przedstawiać. Z pewnością doskonale znają repertuar grupy LemON, na której czele stoi charyzmatyczny Igor Herbut. Podczas ich koncertu w Chełmie nie powinno zabraknąć takich utworów jak: „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice” czy „Jutro”.

4 sierpnia – Power Play

Coś dla fanów muzyki disco polo. Na scenie wystąpi grupa Power Play. Jak sami mówią: – Muzyka którą tworzymy potrafi bawić sprawiając, że na twarzy wielu osób pojawia się uśmiech.

5 sierpnia – Poparzeni Kawą Trzy

Zespół utworzyli pracownicy Radia RMF FM i Radia Zet: Roman Osica, Krzysztof Zasada, Wojciech Jagielski, Mariusz Gierszewski, Krzyś Tomaszewski, Marian Hilla i Jacek Kret. Teksty pisze Rafał Bryndal, a muzykę komponują sami Poparzeni.  (mg)