Trzy wymiary Namibii

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na ekspozycję zdjęć stereoskopowych Tomasza Bielawskiego wykonanych w technice anaglifu. Wystawa prezentuje 48 fotografii, które są zapisem sześciotygodniowej podróży po drogach i bezdrożach Afryki.

Kuratorskie zwiedzanie wystawy odbyło się 10 lipca i poprowadził je Antoni Florczak, założyciel prywatnego Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. Wystawa „Trzy wymiary Namibii” to zapis pobytu autora w tym dalekim i interesującym kraju. Jak twierdzi autor, Namibia to najlepszy wybór dla rozpoczynających przygodę z Afryką. Zaletą dla podróżujących stanowią fascynująca kultura, olbrzymie, słabo zaludnione przestrzenie i obfitość zwierząt.

Tomasz Bielawski to lekarz weterynarii, fotografik, specjalista w dziedzinie fotografii stereoskopowej, członek Polskiego Klubu Stereoskopowego (PKS) i Międzynarodowego Związku Stereoskopowego (ISU). Od blisko czterdziestu lat zbiera wszystko, co bardziej lub mniej związane jest z trójwymiarem (aparaty fotograficzne, stereoskopy, zdjęcia, reklamy, książki, gadżety itp.)

Jego kolekcja sprzętów 3D jest bez wątpienia największą w Polsce i jedyną z największych w Europie (1500 eksponatów). Swoją wiedzą dzieli się, prowadząc warsztaty i spotkania z trójwymiarem w roli głównej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 2017 roku wygrał jeden z odcinków programu „The Brain – genialny umysł”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here