Trzymają prezydenta za słowo

Mieszkańcy domagają się od ratusza wybudowania przy ulicy Puławskiej obiecanych czterdziestu miejsc parkingowych

Budowy obiecanych 40 miejsc parkingowych przy ulicy Puławskiej domagają się mieszkańcy Wieniawy. Czy jest szansa, aby powstały jeszcze w tym roku?


Kolejne pismo w tej sprawie wysłał do prezydenta Lublina Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy.– W związku ze zgłoszeniami mieszkańców domagamy się spełnienia obietnicy. Budowa tak znacznej ilości miejsc postojowych w tak newralgicznym miejscu rozwiązałaby liczne problemy logistyczne – uzasadnia prośbę Makarczuk.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że problemy z parkowaniem mają też rodzice dowożący dzieci do Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi, Żłobka nr 4 i Przedszkola nr 10. To placówki położone w pobliżu skrzyżowania z ulicą Zuchów.

Szanse na to, że nowe miejsca powstaną w tym roku są raczej małe. – To zadanie nie zostało ujęte w budżecie na bieżący rok, ze względu na konieczność kontynuacji wcześniej rozpoczętych i zaplanowanych zadań (wiosną na Wieniawie m.in. remontowano chodniki – przyp. aut.) – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta.

Szansą może być znalezienie pieniędzy z tzw. oszczędności poprzetargowych. – Projekt można też zrealizować z rezerwy miasta. Dysponuje nimi każda dzielnica. Corocznie jest to ponad 120 tysięcy złotych. Rezerwa pozwala zaspokajać pilne potrzeby zgłaszane do miasta przez poszczególne rady dzielnic – dodaje Krzyżanowska. – Wstępnie oszacowaliśmy, że potrzebna jest kilkukrotnie większa kwota – odpowiada Makarczuk.

Dla mieszkańców nie ma większego znaczenia, w jaki sposób inwestycja zostanie sfinansowana. – Prezydent obiecał nam te miejsca. Mamy nadzieję, że dotrzyma słowa – tłumaczą.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here