Trzymamy kciuki za Kacpra

Przed tygodniem pisaliśmy o Kacprze, 11-letnim mieszkańcu Świdnika, który już trzeci raz musi zmierzyć się z ostrą białaczką limfoblastyczną. By mieć jakiekolwiek szanse na pokonanie choroby, potrzebuje leku, który kosztuje ponad pół miliona złotych. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu tysięcy osób w ubiegłą środę tę kwotę udało się zebrać.


Jeszcze trzy lata temu Kacper Drzazga ze Świdnika był radosnym i ciekawym świata chłopcem. Niestety los postawił przed nim i jego bliskimi nie lada wyzwanie – walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL). 24 lutego br. rodzice dowiedzieli się, że syn ma drugą wznowę choroby i trzeci raz musi stanąć do walki z rakiem. Niestety tym razem jego szanse są znacznie mniejsze niż za pierwszym razem. Jak mówią lekarze, chłopiec jest za słaby, by pokonać chorobę tylko dzięki chemii i wytrwałości. Nadzieją dla niego jest ponowny przeszczep szpiku kostnego. Aby był on możliwy, oprócz kolejnego bloku chemioterapii konieczne jest podanie kilku serii nierefundowanego leku Blincyto.
– Leczenie tym lekiem musimy rozpocząć już z początkiem kwietnia, a nie mamy pieniędzy, by go zdobyć. Prosimy o ratunek. Trzecie starcie z białaczką też możemy wygrać, jeśli nam pomożecie – apelował tata Kacpra.
Zbiórka na lek odbywała się przez stronę Fundacji Siepomaga.pl. Już w ubiegłą środę 28 marca przed południem udało się dobić do kwoty 580 tys. zł, jaka jest potrzeba na lek. Kacpra wsparło ponad 18 tys. osób.
– Można powiedzieć, że dokonaliśmy niemożliwego, bo czasu było naprawdę mało – mówi Anna Broda, która koordynuje akcję pomocy Kacperkowi na terenie Świdnika.

Armia Kacpra walczy dalej

Choć zbiórka na lek dla Kacpra na portalu Siepomaga.pl dobiegła końca, świdniczanie nie ustają w pomocy. Przez ostatnie dwa tygodnie w mieście odbyło się mnóstwo wydarzeń, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie 11-latka. Świdniczanie – ci młodsi i ci starsi, zaangażowali się w nie całym sercem. Były kiermasze wielkanocne, kwesty, kiermasze ciast i wiele innych wydarzeń. Zbiórka na rzecz Kacpra trwa do 14 kwietnia. Tego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny (szczegóły podamy w następnym numerze). Jak mówią organizatorzy, będzie on także formą podziękowania dla wszystkich osób, które się zaangażowały w akcję. Pieniądze na leczenia Kacpra będą zbierane także 6 kwietnia w MOK przed „Jeziorem łabędzim” i 8 kwietnia podczas koncertu Smolika i Kev’a Fox’a. Niebawem ruszy też zbiórka funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację na stronie Fundacji Zdążyć z Pomocą. Szczegóły podamy wkrótce. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here