Turniej Tymbarku przerwany

W trosce o zdrowie dzieci, trenerów oraz rodziców, Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z głównym sponsorem – firmą Tymbark oraz brązowym sponsorem firmą Electrolux, podjął decyzję o zakończeniu XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na etapie powiatowym.

Dwudziestolecie największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie miało wyglądać zupełnie inaczej. Od początku trwania jubileuszowej edycji przygotowywano wiele atrakcji, żeby ją uświetnić.

Po raz pierwszy w historii rozgrywek powołano grono kilkunastu ambasadorów, w którym znaleźli się: Andrzej Strejlau – wybitny trener, a obecnie szanowany ekspert piłkarski, selekcjonerka reprezentacji Polski kobiet do lat 19 i jedyna Polka z licencją UEFA Pro – Nina Patalon, trener reprezentacji U-19 – Jacek Magiera, dziennikarze sportowi: Krzysztof Stanowski, Roman Kołtoń i Stefan Szczepłek oraz zawodniczki reprezentacji Polski: Aleksandra Sikora, Paulina Dudek i Ewa Pajor, a także: Zbigniew Boniek (prezes PZPN), Krzysztof Pawiński (prezes Tymbark Grupa Maspex) i sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Ponadto już na pierwszym etapie rozgrywek każdy z uczestników otrzymał medal, będący pamiątką i mobilizacją do dalszego rozwoju. To tylko część z zaplanowanych atrakcji. Pozostałe zostaną przełożone na XXI edycję. Organizatorzy do końca czekali z decyzją i wierzyli, że uda się przezwyciężyć ogólnoświatową pandemię COVID-19, a co za tym idzie rozegrać finały wojewódzkie, a później finał ogólnopolski turnieju. Sytuacja w dalszym ciągu jest jednak trudna do przewidzenia, a zdrowie uczestników jest priorytetem.

Kontynuowanie rozgrywek byłoby zbyt ryzykowne oraz nie gwarantowałoby ani dzieciom, ani trenerom takich emocji i radości, jakich turniej dostarcza od lat. W związku z tym Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z głównym sponsorem – firmą Tymbark – oraz sponsorem brązowym – firmą Electrolux – postanowił zakończyć rozgrywki XX edycji na etapie zakończonych wcześniej rozgrywek gminnych i powiatowych. Wszyscy uczestnicy turnieju, którzy dotarli do etapu wojewódzkiego otrzymają upominki.

– Kluczem do podjęcia takiej decyzji była troska o zdrowie dzieci, trenerów i rodziców. Bezpieczeństwo uczestników Turnieju jest dla nas wszystkich najwyższą wartością, dlatego zakończenie rozgrywek XX edycji jest najrozsądniejszą decyzją.

Kontynuowanie rozgrywek w obecnej sytuacji byłoby również pozbawione wielu radosnych chwil i wrażeń, które daje uczestnictwo w Turnieju w normalnych warunkach, co tylko potwierdza słuszność podjętej decyzji. Mocno wierzymy jednak, że wkrótce będzie można wrócić do gry i znowu będziemy oglądać dziecięcą radość na meczach i piękne gole – mówi Jan Bednarek, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here