Turniej Wolności w Siennicy Nadolnej

Szesnaście drużyn dziewczyn i chłopców w kategorii U-11, wzięło udział w czwartym z cyklu sześciu Piłkarskich Turniejów Wolności, który odbył się w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw.

Awans do finału krajowego wywalczyły AP Bronowice Lublin i Kłos Chełm. Gospodarzy z gminy Krasnystaw reprezentowało pięć ekip. Najwyżej, na miejscach 5 – 8, została sklasyfikowana drużyna ze SP w Siennicy Nadolnej, na miejscach 9 – 12 zawody ukończyła reprezentacja SP Krupe, a na pozycjach 13 – 16 uplasowały się – SP Jaślików, SP 3 Krasnystaw i Victoria Małochwiej Duży.

Najlepsze zespoły odebrały medale i puchary z rąk Marcina Romanowskiego z ministerstwa sprawiedliwości i wójt gminy Krasnystaw Edyty Gajowiak-Powroźnik. Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Nagroda fair play trafiła do Vrotcovii Lublin, najlepszym bramkarzem został Jan Ostroga z AP Bronowice Lublin, a najlepszym strzelcem jego klubowy kolega i zdobywca 24 goli Mikołaj Rola.

Poza najlepszymi drużynami z Lublina i Chełma szanse na udział w finale krajowym ma jeszcze trzecia ekipa FA Zamość, ale ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną po zakończeniu wszystkich turniejów eliminacyjnych.

Cykl Turniejów Wolności rozpoczął się w Łaszczówce w gminie Tomaszów Lubelski i w Hrubieszowie. W sobotę 25 września turniej odbył się w Tarnogrodzie, a dzień później w Siennicy Nadolnej. Do rozegrania pozostały jeszcze zawody w Biłgoraju i Warszawie, a finał odbędzie się 9 października w Chełmie. (k, fot. Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro)