Turniej Zarządów Kół Okręgu PZŁ w Chełmie

Czterdziestu zawodników rywalizowało w tegorocznym Turnieju Zarządów Kół w wieloboju myśliwskim zorganizowanym na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie, w sobotę, 31 sierpnia.


Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Mirosław Sawicki – łowczy okręgowy PZŁ w Chełmie. Obowiązki sędziego głównego pełnił Sławomir Kończyński, na poszczególnych osiach sędziowali: „na kręgu” – Hubert Izdebski i Lucjan Podwalny „na osi” – Adam Kabała i Stanisław Pasek, „na przelotach” – Janusz Izdebski i Marian Rudnik, „na zającu” – Kazimierz Borowik i Mariusz Michalczuk, „na dziku” – Mirosław Kabała, Józef Pituch i Marian Tomków, „na rogaczu/lisie” – Ryszard Kot i Michał Zieńko.

Sekretariat zawodów prowadzili Edyta Nowosadzka i Jarosław Dąbrowski. Obsługę medyczną zabezpieczał Wojciech Suchodół. Nad sprawnością maszyn i urządzeń czuwał Zbyszek Świszcz.

Rrywalizowano w połowie wieloboju myśliwskiego. W koleżeńskiej rywalizacji o miano najlepszego indywidualnie i drużynowo uczestniczyli przedstawiciele dziesięciu miejscowych kół łowieckich okręgu i zaproszeni członkowie zarządu KŁ nr 3 LTPM „Jeleń” w Lublinie.

Wyniki

Klasyfikacja prezesów

1. Anna Jańczak – KŁ nr 48 „Ponowa” we Włodawie – 175 pkt.
2. Zbigniew Latusek – KŁ nr 85 „Sokół” w Chełmie – 114 pkt
3. Jerzy Kotuła – KŁ nr 81 „Sarna” w Gorzkowie – 101 pkt.
Klasyfikacja łowczych
1. Paweł Zawiślak – KŁ nr 85 „Sokół” w Chełmie – 208 pkt.
2. Jacek Pcion – KŁ nr 48 „Ponowa” we Włodawie – 201 pkt.
3. Piotr Stępień – KŁ nr 81 „Sarna” w Gorzkowie – 199 pkt.

Klasyfikacja sekretarzy

1. Tomasz Mizura – KŁ nr 85 „Sokół” w Chełmie – 167 pkt.
2. Mariusz Manachiewicz – KŁ nr 16 „Szarak” w Krasnymstawie – 149
3. Jarosław Marcinek – KŁ nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie – 109 pkt.

Klasyfikacja skarbników

1. Edward Gzik – KŁ nr 81 „Sarna” w Gorzkowie – 129 pkt.
2. Stanisław Artymiuk – KŁ nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie – 114 pkt.
3. Agnieszka Mazurkiewicz – KŁ nr 24 „Lis” w Łopienniku – 114 pkt.

Klasyfikacja Członków Komisji Rewizyjnych

1. Marcin Troć – KŁ nr 23 „Szarak” w Chełmie – 193 pkt.
2. Piotr Poźniak – KŁ nr 27 „Rogacz” w Bończy – 190 pkt.
3. Zdzisław Kowalczyk – KŁ nr 81„Sarna” w Gorzkowie – 166 pkt.

Klasyfikacja Drużynowa

1. KŁ nr 48 „Ponowa” w Włodawie – 524 pkt.
2. KŁ nr 27 „Rogacz” w Bończy – 512 pkt
3. KŁ nr 81 „Sarna” w Gorzkowie – 494 pkt.

Turniej sponsorowali Paweł Piętak i Maciej Grela. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach organizatorzy przygotowali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Bezpośrednio po Turnieju odbyła się narada członków zarządów kół.

Dożynki w Żółtańcach

(25 sierpnia) Przecudne wieńce dożynkowe, wypieczone z mąki z tegorocznego ziarna chleby – tak, zgodnie z wielowiekową tradycją, wyglądało gminne święto plonów w Żółtańcach w gminie Chełm. Nie zabrakło stoiska myśliwych okręgu chełmskiego przygotowanego przez Koło Łowieckie nr 23 „Szarak” w Chełmie. Podczas mszy świętej i w wystąpieniach organizatorów i zaproszonych gości podkreślano szczególną rolę chleba i szacunku dla pracy rolników. Zainteresowaniem najmłodszych i starszych uczestników cieszyło się stoisko myśliwych. Tam układano puzzle, a za udział w zabawie czekały drobne upominki.

Dożynki w Dorohusku

Tegoroczne święto plonów w gminie Dorohusk zorganizowano 1 września b.r. Bezpośrednio po mszy św. pochód dożynkowy udał się pod pałac w Dorohusku, gdzie zaplanowano część oficjalną, wystąpienia gości i część rozrywkową. Przy scenie prezentowano okazałe wieńce dożynkowe i pachnące bochny chleba. Stoisko myśliwych okręgu chełmskiego wystawiło Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” w Chełmie, dzierżawiące na terenie gminy Dorohusk obwód łowiecki nr 165. Prezentowano między innymi paśnik myśliwski, zrzuty jeleni, lizawkę i okazałe trofea łowieckie oraz prasę i literaturę łowiecką. Najmłodszym proponowano układanie puzzli, a w nagrodę obdarowywano np. breloczkami myśliwskimi, magnesami na lodówkę lub linijkami z logo PZŁ. (m)