Turystyczne perełki

Green Velo, szlak rowerowy przebiegający przez pięć województw wschodniej Polski, w tym także przez Lubelszczyznę oraz Noc Kultury w Lublinie zostały uhonorowane zaszczytnym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 rok!
Green Velo to ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski i pokazuje ich piękno.
– Lubelski odcinek Green Velo liczy 414 km i prowadzi rowerzystów przez najpiękniejsze zakątki naszego województwa: urokliwe Roztocze ze Zwierzyńcem w roli głównej, Ziemię Chełmską, Polesie i dolinę Bugu – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskieego, który odebrał certyfikat dla Green Velo podczas odbywających się w Poznaniu Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017. – Chciałem podkreślić, że województwo lubelskie było absolutnym liderem wśród regionów pod względem tempa budowy trasy Green Velo – dodaje wicemarszałek, zapraszając na szlak.
Noc Kultury to lubelska impreza kulturalna, dzięki której od dziesięciu lat w każdy pierwszy weekend czerwca lublinianie i turyści nie śpią, tylko uczestniczą w jednym z kilkudziesięciu wydarzeń odbywających się w centrum miasta.
– Noc Kultury to od ponad 10 lat symbol siły lubelskiej kultury. To właśnie wydarzenie rozpoczęło starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury – przypomina Krzysztof Komorski, wiceprezydent Lublina, który w Poznaniu odebrał certyfikat w towarzystwie Joanny Wawiórki-Kamienieckiej, koordynatorki Nocy Kultury. KB