Tuzin pucharów dla Satori

Aż 12 razy stawali na podium zawodnicy i zawodniczki Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori, podczas siódmej edycji Iko Upper Silesia Cup, rozegranej w Siemianowicach Śląskich.

W zawodach wzięło udział ponad 280 osób z 23 klubów z Polski, Austrii i Czech. Chełmskie Satori reprezentowało 7 karateków, którzy wywalczyli aż 12 medali. Zdobyli je: Oliwia Urbańska – złoto w kata i brąz w kumite, Lena Pilipczuk – srebro w kata i brąz w kumite, Dawid Wurszt – srebro w kata i złoto w kumite, Tycjan Bielak – brąz w kata, złoto w kumite, Fabian Nafalski – brąz w kata, złoto w kumite, Rozalia Bielak – złoto w kumite oraz Bartosz Pachuta – srebro w kumite. W klasyfikacji drużynowej Satori uplasowało się na 6 miejscu.

– Był to nasz pierwszy start po przerwie wakacyjnej i jak widać nie najgorszy – mówi Bartłomiej Zakrzewski – prezes ChSKK SATORI. – Przed nami kolejne zawody, a tym samym starty kontrolne zawodników, którzy już w listopadzie powalczą na Pucharze Europy w Myślenicach – dodaje. (kg)