Twierdza Krasnystaw nie padła

W ostatnim meczu w gr. II IV ligi piłkarze Startu Krasnystaw pokonali w piątek przed własną publicznością Granit Bychawa 1:0. Gola dającego podopiecznym trenera Marka Kwietnia 13. wygraną w rozgrywkach, a siódmą u siebie, w 59. minucie po ładnej, zespołowej akcji zdobył Dominik Skiba.

W spotkaniu zespołów mających już zapewnioną grę w grupie mistrzowskiej nieznacznie lepsi byli gospodarze. Start mógł objąć prowadzenie już w I połowie, ale piłka po strzale z 20 metrów 18-letniego Oliwiera Konojackiego odbiła się od poprzeczki.

Zespół z Krasnegostawu zakończył pierwszy etap rozgrywek bez porażki na własnym boisku i bilansem bramek u siebie 20-3! (bas)

Start Krasnystaw – Granit Bychawa 1:0 (0:0)

Start: Janiak – Czarniecki, Saj, Kożuchowski, Pachuta (88 Knap), D. Sołdecki, Chariasz, Florek (85 Lenard), Ciechan (75 Lando), Konojacki (76 Jabłoński), Skiba (80 J. Sołdecki). Trener – Marek Kwiecień.

Bramka – Skiba 59. Żółte kartki: Saj, Kożuchowski, Czarniecki, Skiba (S.) – Prus, K. Sprawka, Sz. Duda, Bogusz (G.). Czerwona kartka: 90. minuta – Kożuchowski (S.) – za drugą żółtą. Sędziował: Karol Kowalski (Lublin).

Pozostałe mecze 18. kolejki gr. 1:

Świdniczanka – Huragan Międzyrzec Podl. 3:0 * Orlęta Łuków – Lewart Lubartów 1:2 * Stal Poniatowa – Górnik II Łęczna 1:1 * Powiślak – Opolanin 1:0.

Pozostałe mecze 18. kolejki gr. 2:

Grom Różaniec – Stal Kraśnik 2:0 * POM Iskra Piotrowice – Błękitni Obsza 7:0 * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kryształ Werbkowice 7:0

1. Tomasovia 18 43 58-14
2. Start 18 42 40-15
3. Stal 18 36 46-18
4. Gryf 18 32 38-24
5. Granit 18 28 18-17
6. Sparta 18 18 22-36
7. Grom 18 18 23-40
8. POM 18 14 24-40