Twórz na przekór…

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku organizuje kolejną edycję Konkursu Literacko-Plastycznego „Moja Książka”. Zadaniem jest wykonanie książki w dowolnej formie.


– W tych niesprzyjających okolicznościach (epidemia koronawirusa – przyp. red.), a może nawet im na przekór, zapraszamy na dziewiątą już edycję naszego konkursu! Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania świata książek, rozwijania wyobraźni i twórczości własnej, przy wykorzystaniu różnorodnych form, technik i środków – zachęcają panie Bożena Milanowska i Małgorzata Żabińska, organizatorki konkursu.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych w wieku 6-15 lat. Uczestnicy mają wykonać książkę, wykorzystując dowolne formy, środki i techniki. Nie ma żadnych ograniczeń inwencji twórczej. Organizatorzy ustalili jedynie trzy kategorie prac: plastyczna, blog oraz literacka (poezja, proza).

– Nie mamy pojęcia, jak rozwinie się sytuacja związana z koronawirusem. Proponujemy więc wziąć pod uwagę możliwość, że trzeba będzie dostarczyć pracę w wersji elektronicznej (np. w formie zdjęcia, filmiku, prezentacji, pliku pdf…). Dla autorów blogów niczego to nie zmienia. Może warto – w tym roku szczególnie – pomyśleć nad taką formą twórczości – przekonują organizatorzy.

Termin zgłaszania prac mija 30 kwietnia. O szczegóły można pytać panie organizatorki poprzez Facebooka/IX Konkurs Literacko-Plastyczny „Moja Książka” lub mailowo: bozena.milanowska@gmail.com JN