Tylko Jedynka zatańczyła

Ze wszystkich szkół chełmskich tylko Szkoła Podstawowa Nr 1 została zaproszona na Galę Podsumowującą Projekt „Szkoły dla Niepodległej”, która odbyła się 9 listopada w Zamościu.

Organizatorami gali byli wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i kurator oświaty Teresa Misiuk. W czasie uroczystości wręczono Certyfikaty Biura Rekordów za udział w projekcie „Rekordowy Polonez na 100-lecie Niepodległości”. Jedynka jako jedyna szkoła w mieście, na 169 uczestników projektu, stanęła na wysokości zadania i po kilku dniach prób uczniowie zatańczyli poloneza do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”. Chełm w Zamościu reprezentowało również Przedszkole Miejskie nr 8. Udział w zatańczeniu Rekordowego Poloneza czyni te dwie placówki wyjątkowymi na mapie Chełma.

* * *

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chełmie zaprasza 21 listopada na godz. 10.00 do ChDku- u na XVI Powiatowy Festiwal Młody Artysta. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą słowa „Jestem Polką, jestem Polakiem”. Festiwal Młody Artysta to prezentacja twórczości plastycznej i okazja do zaprezentowania uzdolnień dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych. (wk)