Tysiąclatka pod młotek

Rejowiec chce sprzedać budynek po szkole podstawowej w Leonowie. Tzw. tysiąclatką interesuje się podobno branża rehabilitacyjna i socjalna.

Murowany budynek szkoły w Leonowie wzniesiono, jak wiele innych szkół w kraju, w ramach upamiętnienia Tysiąclecia Powstania Państwa Polskiego. Do 2008 roku funkcjonowała tam podstawówka, ale po politycznych perturbacjach w gminie Rejowiec i próbie połączenia szkoły w Leonowie z podstawówką w Zawadówce część rodziców przeniosła swoje pociechy do Stołpia w sąsiedniej gminie Chełm, część uczniów poszła do Rejowca, a Zawadówkę przejęło stowarzyszenie Teresianum.
Budynek stał pusty. Teraz interesuje się nim podobno branża rehabilitacyjna i socjalno-społeczna. – Rzeczywiście są chętni na otworzenie tam działalności rehabilitacyjnej a być może też domu dziennego pobytu i tylko pod warunkiem prowadzenia tego typu działalności gotowi jesteśmy sprzedać ten budynek – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. Gmina chce to zastrzec nawet w akcie notarialnym, aby mieszkańcy nie mieli uciążliwego sąsiedztwa. Przetarg 20 października. Cena wywoławcza to 416 tys. zł. (bf)