Tytuł dla prezesa Chełmianki

Wieloletni prezes Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka, Grzegorz Gardziński, został Chełmianinem Roku 2017. Statuetkę i tytuł prezydent miasta Agata Fisz wręczyła mu podczas sobotniej Nocy Kultury, na scenie przy kinie „Zorza”.

Grzegorz Gardziński prezesem ChKS Chełmianka został na początku 2003 roku, kiedy klub znajdował się w ogromnych tarapatach, zarówno finansowych, jak i organizacyjnych. Konto bankowe zajął komornik, a klub zalegał z podatkami do Urzędu Skarbowego i składkami ZUS. Gardziński, mimo problemów, zdołał wyprowadzić klub na prostą, by mógł osiągać sukcesy. W 2010 roku Chełmianka uzyskała historyczny awans do III ligi (pierwszy jako ChKS), w której grała bez przerwy przez sześć sezonów.

W 2016 roku zanotowała spadek ze względu na reorganizację rozgrywek, jednak już po roku wróciła na trzeci front, zajmując w pierwszym sezonie bardzo wysokie czwarte miejsce. To nie koniec sukcesów chełmskiego klubu pod przywództwem prezesa Gardzińskiego. Chełmianka trzykrotnie z rzędu – w 2015, 2016 i 2017 – zdobywała Puchar Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Do tej pory tej sztuki nie dokonała żadna inna drużyna z województwa lubelskiego, od kiedy rozgrywki pucharowe kończą się wyłonieniem zwycięzcy na szczeblu LZPN.

Grzegorz Gardziński jest najdłużej urzędującym prezesem spośród wszystkich liczących się w województwie lubelskim klubów piłkarskich. Od samego początku w klubie pracuje społecznie, nie pobierając żadnych wynagrodzeń, a angażując własne środki. Dziś Chełmianka jest postrzegana jako jeden z najlepiej zarządzanych klubów piłkarskich zrzeszonych w strukturach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Kapituła przyznająca tytuł nie miała żadnych wątpliwości. Wszyscy jej członkowie jednogłośnie uznali, że Chełmianinem Roku 2017 zostaje Grzegorz Gardziński. Statuetkę i tytuł odebrał z rąk prezydent Chełma, Agaty Fisz, podczas sobotniej Nocy Kultury, na scenie przy kinie „Zorza”. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here