Ubiegłoroczny rekord został pobity

Ponad 31 milionów złotych, aż o 4 miliony więcej niż przed rokiem, mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny przekazali w ramach odpisu 1% podatku organizacjom pożytku publicznego.
– To wstępna kwota zadeklarowana w zeznaniach podatkowych za 2018 rok – mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.


Dokładną kwotę, mieszkańcy regionu, co do złotówki pieniędzy z 1%, którą odpisali poznamy dopiero we wrześniu, gdy dane opublikuje Ministerstwo Finansów.

Choć informacje zebrane przez Izbę Administracji Skarbowej to kwoty zadeklarowane, rekord zagrożony nie jest.

– Dokładna kwota może być nieco mniejsza, bo mogło się na przykład zdarzyć, że ktoś składał korektę zeznania podatkowego i pominął 1% lub nie rozliczył się na czas. Wówczas nie przekaże pieniędzy OPP – dodaje Marta Szpakowska.

31 milionów złotych dla organizacji pożytku publicznego to o blisko 15% więcej niż w ubiegłym roku! Skąd tak duży wzrost przekazanych środków? Zarabiamy coraz lepiej, a i coraz więcej osób przekazuje 1% swojego podatku. W zaznaniach za 2018 rok 1% podzieliło się ponad 60% mieszkańców naszego województwa. KB