Ubiegły rok przeszedł „na stojąco”

Świdniccy seniorzy mieszkający w okolicy ul. Niepodległości apelują do władz miasta, by już teraz zaplanowały remont ławek stojących na chodnikach wzdłuż tej ulicy i wykonały go z początkiem wiosny. W ubiegłym roku ich prośby nie zostały wysłuchane.

– Jakiś czas temu czytałam w „Nowym Tygodniu”, że radni na sesji upominali się o remont ławek na placu przy fontannie. Te prace, owszem, na pewno są potrzebne, ale dlaczego nikt nie przypomina o remoncie ławek, które stoją wzdłuż ulicy Niepodległości, od fontanny w stronę szpitala. W tym rejonie mieszka wiele starszych osób. Nam nie potrzeba nigdzie daleko chodzić. Kiedy jest ładna pogoda, chcielibyśmy móc tu usiąść, odpocząć, porozmawiać. Niestety bez obawy, że się człowiek wybrudzi, nie da się tu usiąść – skarży się jedna z Czytelniczek.

Kobieta wskazuje, że metalowa podstawa ławek, choć jest stara, to jest solidna i w zasadzie, aby ograniczyć koszty, prace remontowe można ograniczyć do wymiany desek.

– Wystarczyłoby usunąć te stare i przykręcić nowe. Na ileś lat to wystarczy. Mam nadzieję, że władze miasta nie zapomną o nas i wiosną, kiedy już będzie ciepło, będzie można bezpiecznie usiąść np. na skwerku przy ul. Wyspiańskiego – podpowiada.

Uwagi naszej Czytelniczki przekazaliśmy do świdnickiego Ratusza. Jak nas zapewniono, ławki na placu przy ul. Niepodległości i Wyspiańskiego, jak i wzdłuż ul. Niepodległości, będą naprawiane na bieżąco w ciągu tego roku. Jeśli środki finansowe pozwolą, te najbardziej zniszczone zostaną wymienione na nowe.

Na ten rok zaplanowany został również remont ławek przy fontannie. Prace obejmą także odnowienie murków. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here