Uczą innowacyjnie

W kategorii „Szkoła – Lider Innowacji” wśród wyróżnionych znalazły się m.in. III LO w Lublinie, I LO w Świdniku i ZS nr 1 w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie po raz szósty wyróżniła najlepsze placówki ponadgimnazjalne, które stawiają na innowacyjne pomysły i kreatywność uczniów. Wysokie miejsca zajęły: lubelska „Unia”, świdnicki „Bronek” i Zespół Szkół im. Grabskiego w Lublinie.


– Projekt Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji zakłada wyróżnianie szkół, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wykazują się innowacyjnymi rozwiązaniami i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy – wyjaśnia Kamil Tokarz, asystent ds. social media WSEI.

Nagrody w kategorii „Lider Innowacji” otrzymali też najbardziej innowacyjni dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie. Doceniono też najbardziej pomysłowe szkolne inicjatywy i nowoczesne biblioteki.

W składzie kapituły przyznającej to doroczne wyróżnienie znaleźli się w tym roku m.in. Teresa Bogacka, kanclerz WSEI – przewodnicząca kapituły, dr Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika i Maciej Maniecki, wiceprezes Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Certyfikat „Szkoła Innowacji” zdobywają te placówki, które nie boją się wprowadzać zmian i są najbardziej kreatywne w nauczaniu. Ważna jest też przedsiębiorczość szkół i podejmowana przez nie współpraca międzynarodowa. Projekt Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” organizowany jest od 2013 roku. Do tegorocznej edycji projektu przystąpiło 35 szkół z całego województwa lubelskiego. (EM.K.) (w)

„Liderzy Innowacji“ 2018 z Lublina i Świdnika:

Kategoria „Szkoła – Lider Innowacji”. Pierwsze wyróżnienie otrzymały: III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie i I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku. Drugie wyróżnienie otrzymał Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.
Kategoria – „Dyrektor – Lider Innowacji”. Pierwsze wyróżnienie otrzymały: Elżbieta Sękowska, dyrektor ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie i Monika Wrona, dyrektor XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie. Drugie wyróżnienie otrzymał Grzegorz Lech, dyrektor III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
Tytuł „Nauczyciel – Lider Innowacji” otrzymała Bożena Jarmuł z Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Drugie wyróżnienie otrzymała Aneta Jagieła z I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku.
Kategoria – „Innowacyjna Inicjatywa”. Drugie wyróżnienie trafiło do Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 15 w Lublinie za Teatr Promienistych.
Tytuł „Innowacyjna Biblioteka” otrzymał ZS nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.