Uczeń z czerwonym sztandarem

„Uczeń Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku za pomocą swojego konta na Facebooku propaguje komunizm” – napisał ktoś w e-mailu do naszej redakcji. Dyrekcja szkoły tłumaczy, że zna sprawę, a o opinię na jej temat zwróciła się do policjantów.


„Lubi pomachać flagą ZSRR, wielbi Stalina i czasy PRL” – tak o jednym z uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku napisano na facebookowej stronie Ośrodek Monitorowania Zachowań Marksistowskich i Komunistycznych. Pod postem zamieszczono też kilka zdjęć. Widać na nich na oko 17-18-letniego chłopaka, m.in. pozującego z flagą ZSRR oraz obejmującego woskową figurę Józefa Stalina z podpisem „wójcio Stalin”.

Pod postem OMZMiK posypały się komentarze internautów. Główne negatywne i prześmiewcze. Pojawiły się też głosy, że chłopak może mieć braki w edukacji i należałoby polecić mu jakąś sensowną lekturę, a nie podjudzać przeciwko niemu w internecie.

„My jedynie informujemy społeczeństwo o ludziach propagujących najkrwawszy ustrój totalitarny w dziejach ludzkości. Co w tym złego?” – odpisał ktoś z prowadzących stronę.

Sprawę zna również Anna Goral, dyrektor PCEZ. Jak przyznaje w rozmowie z nami, ona również otrzymała e-maila w sprawie ucznia promującego komunizm.

– Nie chciałabym na razie szerzej komentować tej sprawy. Przejrzałam ten profil i rzeczywiście może on rodzić różne odczucia. Oczywiście będziemy rozmawiać z uczniem, ale zwróciłam się także do policji z prośbą o opinię, czy ten profil w jakikolwiek sposób może naruszać prawo – komentuje dyrektor.

Do sprawy wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here