Uczennice I LO szóste w kraju

Trzecioklasistki I LO w Krasnymstawie – Kinga Tymicka i Julia Kowalska – zajęły szóste miejsce w ogólnopolskiej licealiadzie w drużynowym tenisie stołowym.

Zawody odbyły się w Limanowej (woj. małopolskie) 16-18 czerwca. Uczennice I LO w Krasnymstawie – Kinga Tymicka i Julia Kowalska – trenujące pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego Marty Grzywny triumfowały wcześniej w zawodach rangi powiatowej, osiągnęły też sukces podczas turnieju wojewódzkiego, dzięki czemu awansowały do finału ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. – Zawody te stały na bardzo wysokim poziomie i obfitowały w wiele ciekawych pojedynków – relacjonuje Marta Grzywna. – Zawodnicy grali w grupach systemem „każdy z każdym”, następnie rozgrywano mecze półfinałowe. Na koniec uczestnicy walczyli o konkretne miejsca w turnieju.

Mistrzyniami kraju zostały dziewczęta z LO w Nadarzynie, a mistrzami uczniowie z ZSEiO w Krośnie. Dziewczęta z I LO w Krasnymstawie sklasyfikowano na szóstym miejscu w Polsce. Kinga i Julia miały szanse na zajęcie miejsca piątego, ale w walce o nie musiały uznać wyższość uczennic ZSM w Kielcach. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here