Uczniowie II LO zagrają w finałach wojewódzkich!

Uczennice II LO w Chełmie: Iga Krawczyk, Kinga Jasińska, Zuzanna Bocheń, Kinga Gawęda, Wiktoria Wędzina, Natalia Kryszczuk, Martyna Fornal i Patrycja Zawadzka walkę o finały wojewódzkie przegrały z II LO ze Świdnika w tie-breaku!

II LO im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie po wygraniu miejskiej Licealiady w piłce siatkowej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, stanęło w zawodach rejonowych przed szansą wywalczenia awansu do finałów wojewódzkich. Ta sztuka udała się tylko uczniom z ul. Szpitalnej.

Drużyna  chłopców prowadzona przez Adama Kota okazała się najlepsza podczas zawodów rejonowych rozegranych w Chełmie. W finale pokonała 2:0 I LO Świdnik.

Zespół dziewcząt z II LO był o krok od awansu. Niestety, w finałach rejonowych rozgrywanych w Świdniku, po zaciętej walce w meczu o 1. miejsce przegrał 1:2 z miejscowym I LO (18:25, 25:23, 10:15). (bas)

Rejonowa Licealiada w piłce siatkowej

Dziewczęta

finał: II LO Świdnik – II LO Chełm 2:1

o 3. miejsce: I LO Włodawa – ZSCKR Okszów 2:0

Kolejność końcowa: 1. II LO Świdnik (opiekun Elżbieta Wanarska), 2. II LO Chełm (Tomasz Turowski), 3. I LO Włodawa (Jarosław Soroka), 4. ZSCKR Okszów (Agnieszka Szpejda), 5. I LO Świdnik (Lidia Grobel – Wiśniewska)

Do finałów zawodów wojewódzkich awansowało II LO Świdnik.

Chłopcy

finał: II LO Chełm – ZSCKR Kolorówka 2:0

o 3. miejsce: I LO Świdnik – ZSBiG Chełm 2:0

Końcowa klasyfikacja: 1. II LO Chełm (opiekun Adam Kot), 2. ZSCKR Kolorówka (Marta Walczuk-Wólczyńska), 3. I LO Świdnik (Lidia Grobel-Wiśniewska), 4. ZSBiG Chełm (Marta Wawryniuk), 5. ZSCKR Okszów (Bolesław Kapuściński)

Do finałów wojewódzkich, które odbędą się 24 marca w Chełmie awansowało II LO.