Uczniu, wymyśl biznes

Aplikacja do wirtualnego przymierzania odzieży i ekologiczne kosze na odpady. M. in. te pomysły na biznes zostały nagrodzone w ubiegłorocznym konkursie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Start-up na 5-tkę”. Masz inny? Zgłoś.

Do 11 maja uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej mogą zgłosić się do konkursu „Start-up na 5-tkę”.
– Konkurs to próba generalna przed sięgnięciem po fundusze europejskie w Programie Polska Wschodnia – mówi minister Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Wierzymy, że warto przekonywać młodzież, że prowadzenie własnej firmy jest dobrym pomysłem na zawodową przyszłość. Zwłaszcza, jeżeli podstawą biznesu jest pasja założyciela. W końcu jeśli zarabiasz robiąc to co lubisz, nigdy nie chodzisz do pracy – dodaje podsekretarz.
Zgłoszenia mogą składać zespoły uczniów, maksymalnie 3-osobowe. Pomysł na innowacyjny produkt lub usługę należy opisać na prostym formularzu, dostępnym online pod adresem: www.lekcjaofunduszach-zglosszkole.pl.
Spośród zgłoszeń eksperci pracujący na co dzień w jednej z platform startowych w Polsce Wschodniej wybiorą finalistów – po jednym zespole z każdego województwa. Finaliści otrzymają szansę osobistej prezentacji pomysłu przed panelem ekspertów. (mg)